Изключителен момент ХВАНА топката, докато тя все още е в игра на Откритото първенство на Австралия - но това, което се случи след това, остави феновете зашеметени
Daily Mail | 2024-01-17 | 13:12:19

Въпреки това, преди топката да отскочи и Хачанов да се приближи до мрежата, за да се увери, че е преминала встрани, момче с топката я улови и съдията незабавно извика точката да бъде преиграна.

Имаше стенания от тълпата, когато разбраха какво се е случило, докато Хачанов не можеше да повярва, докато каза на съдията „тук е, къде са правилата?“

Странен момент се случи по време на победата на Карен Хачанов (вляво) над Александър Ковачевич

Хлапе с топка улови топка, ударена от Ковачевич, преди тя да отскочи, когато изглеждаше, че минава встрани

Както можете да видите от този ъгъл, топката излизаше извън игра, докато Хачанов гонеше парчето

Първоначално съдията извика точка, която трябва да бъде повторена - за голямо раздразнение на Хачанов

Ядосан Хачанов протестира пред съдията - публиката на Australian Open освирква след решението

Съдията отговори, като каза на Хачанов, че „трябва да го остави да отскочи“, тъй като тя обясни, че трябва да спазва правилата и няма силата да даде на руснака точката.

Но когато се обърна наляво, видя, че Ковачевич жестикулира, за да отстъпи точката на опонента си.

Това беше забележителен акт на спортен дух от страна на Ковачевич, особено в такъв важен етап от мача, и Хачанов го оцени, като вдигна ръка, за да благодари на опонента си, докато все още спореше със съдията, след като тя първоначално поиска точката да се играе отново.

Съдията потвърди отстъпката на Ковачевич пред смаяната публика, което предизвика бурни аплодисменти от онези вътре в арената.

Хачанов спечели втория сет с 6-3, преди Ковачевич да отвърне на удара в третия, като взе резултата 6-4, за да си даде надежда за завръщане.

Но Хачанов се задържа стабилно в четвъртия сет, за да го спечели с 6-3 и да си осигури място в третия кръг.

15-ият поставен е настроен да се завърне в игра в последните 32, където ще се изправи срещу непоставения Томас Махац от Чехия.